top of page

ЗВІТ

керівника Наріжанської ЗОШ І ступеня

Махно Тетяни Миколаївни

за 2019-2020 навчальний рік

Наріжанська загальноосвітня школа працює за річним планом роботи школи від 29.08.2019  та робочим навчальним планом, затвердженим Радою школи 29.08.2019 метою якого є оновлення освітнього середовища, спрямовано на формування здібностей, ціннісних орієнтацій та духовних пріоритетів особистості; формування інформаційно-комунікаційної компетенції учасників навчально-виховного процесу, шляхом співпраці дітей, батьків, учителів, громади, розуміючи, що кожен є самоцінною особистістю, через відкриті, щирі стосунки беззаперечне прийняття дитини,  свободу і творчість учителя, створити умови для гармонійного розвитку дитини.

Робочий навчальний план відповідає Типовим навчальним планам, затвердженими МОН України ступеню та типу навчального закладу, розробленими з урахуванням збереження наступності, неперервності інваріантної частини. Календарне планування відповідає навчальним програмам з предметів. Згідно мережі та контингенту учнів у 2019-2020 н.р. у школі організована індивідуальна форма навчання. Вчителями розроблені індивідуальні навчальні програми для кожного учня на основі державних програм та складені календарно-тематичні плани на кожного учня. Для реалізації навчальних планів і програм учні та вчителі забезпечені підручниками, посібниками та відповідними дидактичними матеріалами.

1.Забезпечення гарантованого права громадян на отримання базової загальної середньої освіти

Планування та організація роботи школи щодо охоплення дітей навчанням у мікрорайоні здійснюється відповідно Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку. Наявні нормативні документи щодо забезпечення гарантованого права громадян на отримання освіти, наявні списки первинного обліку дітей, які підлягають навчанню. Всі діти мікрорайону шкільного віку та діти 6-ти річного віку у 2019-2020 н.р. охоплені навчанням. Наявні:

  • накази про зарахування учнів;

  • алфавітна книга;

  • особові справи учнів.

У школі ведеться робота щодо відстеження відвідування учнями навчальних занять. В класних журналах ведеться щоденний облік відвідування учнями школи.

Для реалізації забезпечення навчальних потреб, можливостей, розвитку здібностей та інтересів учнів у школі проводиться робота з розвитку обдарувань. Оскільки школа малокомплектна, варіативна частина навчального плану не реалізовується. В школі використовуються такі форми навчання: навчання в повному класі та індивідуальне навчання.

2.Організація роботи школи щодо соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.

Для реалізації соціального захисту неповнолітніх ведеться облік та наявний банк даних про дітей пільгового контингенту, створені належні умови для навчання і виховання дітей пільгового контингенту та здійснюється за цим контроль (накази, протоколи педрад, загальношкільні батьківські збори). Ведеться відповідна робота по психолого-педагогічній допомозі сім’ям дітей пільгового контингенту (малозабезпечені, багатодітні). Це забезпечення безкоштовним харчуванням, поїздки на районні свята, подарунки на новорічні свята.

Для поліпшення медичного обслуговування укладена угода з фельдшерським пунктом, наявна аптечка з необхідними медикаментами, своєчасно проводяться медичні огляди та аналіз стану здоров’я учнів, наявні довідки учнів про результати медогляду, систематично проводиться робота щодо профілактики різних видів захворювань, позаурочні форми гігієнічного виховання (години спілкування, лінійки, зустрічі з медпрацівниками).

Для покращення харчування учнів в школі ведеться робота щодо створення необхідної  матеріально-технічної бази та оптимального охоплення учнів гарячим харчуванням. Призначено відповідального за харчування. Для забезпечення якісними продуктами харчування використовуються спонсорські кошти. Всі учні школи охоплені безкоштовним харчуванням, налагоджено централізоване постачання якісних продуктів з супровідними документами, наявне десятиденне перспективне меню, дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги функціонування шкільної їдальні та здійснюється громадський контроль за якістю харчування дітей.

З питань забезпечення соціального захисту вчителів проводиться певна робота, а саме: наявні колективний договір, Правила внутрішнього трудового розпорядку. Адміністрація намагається забезпечити оптимальний розподіл педагогічного навантаження, рівномірно розподіляє між працівниками школи додаткові неоплачувані обов’язки, дотримується Закону України «Про відпустки».

3.Ведення обов’язкової ділової документації

Адміністрація школи намагається забезпечити ведення перелічених нижче документів відповідно до Вказівок про ведення ділової документації та Типової інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності.

Номенклатура справ школи. Алфавітна книга запису учнів. Особові справи учнів. Класні журнали. Книга обліку видачі похвальних листів і грамот. Книга протоколів педагогічної ради. Журнал обліку пропущених і заміщених уроків. Книга запису наслідків внутрішнього контролю. Контрольно-візитаційний журнал, акти, довідки про перевірку роботи ЗНЗ вищестоящими органами. Журнал реєстрації вхідної і вихідної документації.

Аналіз ведення документації свідчить про необхідність проведення додаткової роботи по впорядкуванню та забезпеченні системності і своєчасності записів в наступних документах: Книга протоколів ЗНЗ, Книга внутрішнього контролю, Журнал обліку вхідної кореспонденції.

4.Створення належних умов функціонування ЗНЗ.

В школі в основному дотримуються нормативні вимоги щодо справності даху, сантехніки, технічного стану будівлі,справності опалювальної системи, засклення вікон, справності підлоги, естетики оформлення приміщень, використання шкільн6их приміщень за призначенням. Наявні ТЗН в задовільному стані. Шкільні меблі потребують оновлення. Освітлення навчального закладу та класних кімнат в основному відповідає санітарним нормам. Організовано нормальний питний режим (фонтануючий кран). Школа готова до роботи в осінню-зимовий період, проведена відповідна підготовча робота. Проведено ряд заходів щодо економії енергоносіїв (утеплення вікон, заготівля дров).

5.Робота бібліотеки.

В школі є бібліотека, ведеться відповідно вимог бібліотечна документація (інвентарна книга бібліотечного фонду, електронний реєстр, учнівські та вчительські формуляри). За бібліотечним фондом наявні: підручники, довідкова література, науково-методична література, художня література.

Учні та вчителі не в достатній кількості забезпечені підручниками та посібниками. В бібліотеці проводиться робота по вихованню читацьких інтересів, бережного ставлення до книги.

6. Охорона праці і техніка безпеки.

Адміністрація школи намагається забезпечити дотримання нормативних вимог щодо дотримання правил та інструкцій з охорони праці і техніки безпеки на робочих місцях, на харчоблоці, спортмайданчику, надійності укріплення обладнання, до якого мають доступ учні; приведення території школи у відповідність до техніки безпеки; безпечного проведення позакласних заходів. Проводяться відповідні обстеження, заміри, складаються акти. Щорічно видається наказ про організацію роботи з охорони праці. Однак вимагає покращення ситуація стосовно впорядкування ведення журналів реєстрації інструктажів, поновлення та розробка інструкцій через необхідний термін часу та їх затвердження адміністрацією.

7. Забезпечення пожежної безпеки.

В закладі в основному забезпечено фактичне дотримання нормативних вимог пожежної безпеки, наявні 2 вогнегасники. Видано наказ про призначення відповідального за пожежну безпеку, наявні інструктажі з пожежної безпеки, план евакуації на випадок виникнення пожежі, проводяться необхідні інструктажі з учнями, практичні заняття. Необхідно встановити пожежну сигналізацію.

8. Організація навчально-виховного процесу.

Тривалість навчального року, семестрів, канікул, уроків, перерв, дотримання санітарно-гігієнічних норм щодо навчального навантаження учнів протягом дня, навчального тижня, семестру, навчального року відповідає чинному законодавству в галузі освіти, статуту та внутрішньому трудовому розпорядку школи, робочому навчальну плану, розкладу уроків. В зв’язку зі складними погодними умовами заняття були відпрацьовані у вихідні дні та шляхом ущільнення програми.

Адміністрація школи щодо організації навчально-виховного процесу, виходячи з того, що школа малокомплектна та має індивідуальну форму навчання, раціонально організовує навчання та виховання дітей в умовах однозмінної роботи закладу.

Ведеться контроль за своєчасним прибуттям учнів до школи, проводиться заміна уроків, контроль за своєчасним початком та закінченням уроків, дотриманням графіка харчування учнів та чергування вчителів.

Розклад уроків розроблений відповідно до робочого навчального плану з урахуванням індивідуальної форми навчання.

Робота адміністрації школи направлена на забезпечення виконання санітарно-гігієнічних вимог до проведення навчально-виховного процесу щодо: освітлення, температурного режиму, провітрювання приміщень, вологого прибирання, створення сприятливого психологічного клімату в шкільному колективі, раціональну організацію праці учнів, розподіл часу на уроці, використання активних форм роботи, оптимальність навантаження, врахування вікових, психологічних та фізіологічних особливостей.

9. Санітарно-гігієнічні умови навчання і методичного обслуговування.

      - Стан території та приміщень навчального закладу.

Наявне спортивне обладнання в фізкультурно-спортивній зоні (бруси, перекладина,футбольний та волейбольний майданчик, яма для стрибків, озеленення території (насадження беріз, сосон, каштанів), наявна залізна огорожа від проїжджої частини вулиці.

  • Санітарно-гігієнічні умови навчання.

Забезпечується дотримання режиму провітрювання класів, вологого прибирання з дезінфікуючими засобами при потребі, можливість розсаджування учнів у відповідності за зростом; освітлення приміщень (стан вікон задовільний,вікна не затемнені деревами, що ростуть поблизу та кімнатними рослинами, лівобічне природне освітлення класів.

10. Кадрове забезпечення навчально-виховного процесу.

-  Забезпечення шкли педкадрами.

У школі станом на 15.01.2020 року два постійних працівники і один сумісник. Всі вони мають першу кваліфікаційну категорію.

-  Підвищення кваліфікації та професійної майстерності.

Педагогічні працівники вчасно проходять чергову атестацію згідно плану проходження атестацій, ведеться облік результатів попередніх атестацій, наявні копії протоколів атестаційної комісії І рівня та планові курси підвищення кваліфікації при ПОІППО ім. Остроградського.

  • Дотримання нормативів трудового законодавства.

Адміністрація школи дотримується норм КЗпПУ щодо правильності оформлення наказів з кадрових питань (прийняття та звільнення).

  • Дотримання нормативних вимог щодо ведення обов’язкової ділової документації з кадрових питань.

Облік особового складу педпрацівників та книга наказів з кадрових питань ведеться належним чином. Проте необхідно контролювати стан ведення особових справ вчителів у відповідності до Інструкції.

 

       11.  Управління робочим процесом.

-  Робочий навчальний план школи відповідає вимогам типових навчальних планів, затверджених МОН України, ступеню та типу навчального закладу. Календарне планування відповідає навчальним програмам з предметів.

-  Програмно-методичне забезпечення.

Наявні навчальні програми, рекомендовані МОН України, методичні рекомендації МОН щодо особливостей викладання предметів у поточному навчальному році. Розроблені індивідуальні навчальні програми на основі державних для індивідуальної форми навчання. Учні та вчителі забезпечені в достатній кількості підручниками, посібниками, дидактичними матеріалами.

  • Система внутрішкільного контролю

Організація внутрішкілного контролю здійснюється за рахунок планування за цільовими установками (перевірка техніки читання, виконання навчальних програм, перевірка класних журналів, робота з питань попередження травматизму, стан викладання та рівень навчальних досягнень з предметів, робота з невстигаючими учнями, дітьми пільгового контингенту, атестація вчителів, результативність курсової перепідготовки вчителів, робота школи з батьками учнів, представниками медичних, правоохоронних установ, відвідування учнями уроків, стан організації харчування, результати державної підсумкової атестації).

Методи контролю: спостереження, опитування, анкетування, тестування, перевірка календарних планів, класних журналів, учнівських зошитів, відвідування уроків, позакласних заходів,перевірка планів виховної роботи, співбесіди з учителями, перевірка документації, планів індивідуальної роботи, наявність актів, бесіди з учнями, батьками.

Форми контролю: фронтальна, тематична, комплексно-узагальнююча, індивідуальна, предметно-узагальнююча, персональна, оглядова.

Наявність узагальнених матеріалів: аналітичні довідки, аналіз контрольних робіт, діагностичні картки, анкети, накази.

Система прямого і зворотного зв’язку: графік внутрішкільного контролю, співбесіди керівника з учителями.

  • Організоване закінчення 2019-2020 навчального року

Навчальний рік, в зв’язку з дією карантину, завершився 29 травня дистанційно. Учням через інтернет ресурси було повідомлено про семестрове та річне оцінювання.

За результатами навчального року наказом по школі №1-у від 01.06.2020 р. учні 4 класу випущені зі школи, а наказом №2-у від 01.06.2020р. учень 3 класу переведений до 4 класу.

bottom of page